Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

Jak wybrać dobrego prawnika?

porady prawne rybnikPrawnicy specjalizują się w różnych gałęziach prawa, dlatego przy szukaniu odpowiedniej pomocy prawnej trzeba uwzględnić specjalizację danego prawnika.

Wiadomo, że nikt nie będzie szukał pomocy w sprawie rozwodowej u prawnika zajmującego się nieruchomościami. Dlatego warto szukać prawnika w sieci, poprzez wyszukiwarkę.

Tam oprócz ofert i stron prawników znajdziemy również opinię i informację o danej kancelarii.

Takie dane mogą okazać się bardzo pomocne przy wyborze prawnika odpowiedniego dla naszej sprawy.

Prawnik i kilka faktów z Wikipedii

Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym ? system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowionych lub uznanych przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowanych, w tym z użyciem przymusu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawnik

Rozwód z punktu widzenia prawnika

porady prawne rybnikRozwód to z pewnością mało przyjemny, dla obu stron, proces rozpadu małżeństwa.

Podczas niego może dojść do wielu przykrych i trudnych sytuacji, które mogą wpłynąć na decyzję sądu o podziale majątku, czy opiece nad dziećmi.

Czasami takie procesy mogą się długo przeciągać, dlatego warto mieć po swojej stronie doświadczonego prawnika. Dobry prawnik od spraw rozwodowych najpierw zrobi porządny wywiad z klientem, zanim wyślę sprawę o rozwód do sądu.
Przedstawi też najlepsze opcje oraz poda możliwe warianty zakończenia sprawy i wyroku w sądzie w tym konkretnym przypadku..

Widok do druku:

porady prawne rybnik