O ekologii - przydomowe oczyszczalnie ścieków

stie ekologiczne, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej szkodliwych dla przyrody, są środki piorące. Znajdują się w nich chociażby fosforany, które są odpowiedzialne za roz

Dodane: 26-08-2016 07:09
O ekologii - przydomowe oczyszczalnie ścieków

Kwestia ekologii

Obecnie sprzęt AGD jest całkiem energooszczędny. Dotyczy to również urządzeń używających wody - czyli pralek i zmywarek.

Jednak jeśli leżą na nam sercu kwestie ekologiczne, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej szkodliwych dla przyrody, są środki piorące. Znajdują się w nich chociażby fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może spowodować małą ekologiczną katastrofę.


O deficycie wody w Polsce

Woda - najważniejsza substancja na świecie. Bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Z punktu widzenia biochemicznego jest bardzo interesującym obiektem badania, bo ma wyjątkowe cechy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak woda jest niezbędna, tylko czy pamiętamy o tym na co dzień?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania drzew, nic jej nie kumuluje. Sytuacja jest zła - nasze wodne zasoby są bardzo niskie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Domowe sposoby najlepsze

Jeśli naprawdę chcemy być ekologiczni, warto poszukać naturalnych metod radzenia sobie z czystością. Naprawdę można zredukować ilość chemii w gospodarstwie domowym i to bez straty pieniędzy, ba - możemy na tym zaoszczędzić! W domowych warunkach możemy zrobić własne tabletki do zmywarki, czy też odkamieniacz. Zamiast stosować detergenty, użyj na kamień octu rozcieńczonego z woda, soli lub sody oczyszczonej. To jest naprawdę skuteczne, a do tego - nie jest toksyczne. Stosowanie chemicznych środków do usuwania kamienia np. z czajnika, może nie być dobrym pomysłem - istnieje ryzyko zatrucia, jeśli nie zmyjemy go wystarczająco dobrze. Przy domowych alternatywach nie ma najmniejszego ryzyka, że zrobimy sobie, lub dzieciom krzywdę. A przy okazji - zaoszczędzimy.© 2019 http://torty-dla-dzieci.waw.pl/