Kilka faktów o przedsiębiorstwach

ązku z tym, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takich usług, a wirtualne biura stają się coraz popularniejsze, oferta takich firm musi być naprawdę elastyczna. Dzięki temu możemy zaobserwować nie tylko standardowe

Kilka faktów o przedsiębiorstwach

Oferty dodatkowe w prowadzeniu wirtualnych biur

Coraz częściej oferta firm związanych z prowadzeniem wirtualnej działalności biurowej musi być mocno zróżnicowana. W związku z tym, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z takich usług, a wirtualne biura stają się coraz popularniejsze, oferta takich firm musi być naprawdę elastyczna. Dzięki temu możemy zaobserwować nie tylko standardowe usługi, jakie zwykle wykonuje się w ramach takiej pracy. Wirtualne biura dzisiaj to nie tylko odbiór korespondencji pocztowej czy obsługa strony internetowej. Coraz częściej firmy zajmujące się prowadzeniem wirtualnej działalności biurowej posiadają rzeczywiste powierzchnie biurowe, które są wynajmowane klientowi na określony czas. Można powiedzieć, że jest to taka namiastka prawdziwego biura.


Usługi wirtualnego biura

Wirtualne biura poza wynajmem adresu zapewniają również:

indywidualne numery telefoniczne
odbiór telefonów i faksów
odbiór i przesyłanie korespondencji
odbiór i obsługę skrzynki mailowej
obsługę prawną i księgową
przechowywanie dokumentów
rejestrację podmiotów gospodarczych w KRS, US, ZUS, GUS
wsparcie księgowe, prawne, informatyczne
założenie rachunku firmowego
skrytkę pocztową
wynajem sal na spotkania biznesowe
dobór optymalnej lokalizacji na nową fabrykę, oddział, sklep lub biuro
tworzenie biznesplanów
wsparcie doradcze w różnych dziedzinach
wyrabianie pieczątek, wizytówek i innych elementów systemu identyfikacji wizualnej
wynajem biurek dla freelancerów lub na coworking1
Wirtualne biuro to rozwiązanie dla ludzi pragnących rozpocząć działalność przy minimalnych kosztach lub obniżyć koszty istniejącej2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirtualne_biuro


Kontrola administracyjna

Kontrola w administracji publicznej ? kontrola przeprowadzana wobec organów administracji publicznej, polegająca na zaobserwowaniu, zbadaniu istniejącego stanu rzeczy, skonfrontowaniu go ze stanem pożądanym, wskazaniu uchybień (także ich źródeł) i sposobów ich naprawienia.

Kontrola administracyjna jest zawsze następcza, to znaczy następuje po dokonaniu przez podmiot kontrolowany określonej czynności (która może zostać zakwestionowana).

Przypadki, zakres, skutki, sposób kontroli administracyjnej określają przepisy prawne. Zaś organ kontrolujący z zasady nie jest odpowiedzialny za działania podmiotu kontrolowanego.

Wyróżniamy różne rodzaje kontroli:

wewnętrzną: dokonywaną w ramach danego urzędu, pionu organów, przeprowadzana przez organ nadrzędny, zwierzchnika. Na przykład kontrola ministra działań swoich urzędników, kontrola izby skarbowej nad działaniami urzędu skarbowego
zewnętrzną:
parlamentu (np. wotum nieufności dla ministra, absolutorium dla rządu z wykonania budżetu, komisje śledcze)
parlamentarzystów (interpelacje poselskie, interwencje w sprawach obywateli)
ombudsmana (rzecznika praw obywatelskich)
prokuratury
organów kontroli zewnętrznej administracji (np. izb obrachunkowych, Najwyższej Izby Kontroli, biur kontroli, inspekcji i inspektorów)
opinii publicznej (mediów)
sądów i trybunałów

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kontrola_administracyjna



© 2019 http://torty-dla-dzieci.waw.pl/